26 листопада о 12:00 відбудеться круглий стіл “Грубі порушення прав людини на сході України: національні та міжнародні судові механізми притягнення до відповідальності”, у якому візьмуть участь експерти Truth Hounds.

Круглий стіл присвячено викликам, які постають перед національним та міжнародним правосуддям збройного конфлікту на сході України. Учасники обговорюватимуть три тематичні напрямки: переслідування осіб, які вчинили воєнні злочини, засобами національного правосуддя України; потенціал Міжнародного кримінального суду в боротьбі проти безкарності у зв’язку з конфліктом в Україні (особливо в контексті відсутності ратифікації Римського статуту Україною); використання екстериторіальних юрисдикційних принципів (пасивного та активного персональних принципів, а також принципу універсальної юрисдикції) для переслідування винних у своєнні воєнних злочинів за межами України.Учасники круглого столу проаналізують поточну ситуацію, основні виклики, які стоять перед громадянським суспільством для досягнення успіхів у боротьбі проти безкарності, перспективи співпраці правозахисних організацій із національними та міжнародними інституціями та проєкти, що реалізуються різними громадськими організаціями у сфері документування серйозних порушень МГП та притягнення винних до відповідальності. Правник Truth Hounds Дмитро Коваль розповість про національну рамку притягнення до кримінальної відповідальності за воєнні злочини у контексті майбутніх змін ККУ та їх впливу на кримінальні переслідування підозрюваних у воєнних злочинах. А також закцентує на темі паралельного переслідування підозрюваних у МКС та національних судах.Модеруватимe захід виконавчий директор Truth Hounds Роман Авраменко та Cвітлана Валько, Crises Response Coordinator в International Partnership for Human Rights.

Серед спікерів круглого столу також:Сімон Папуашвілі, програмний директор Міжнародного партнерства з прав людини (IPHR)Сергій Курносенко, співробітник Моніторингової місії ООН з прав людини в УкраїніКатерина Бусол, юристкаЮрій Рудь, керівник Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Круглий стіл відбувається в рамках міжнародної конференції “Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення”.

Програма конференції