10 лютого 2015 року близько 12:30 за місцевим часом штаб АТО, що розташовувався на авіабазі на околицях Краматорська та житлові райони на північному сході міста потрапили під обстріл з касетних боєприпасів, випущених із системи залпового вогню «Смерч».

В результаті обстрілу загинуло щонайменше 9 цивільних осіб, а 30 дорослих та 5 дітей було поранено.

Польові документатори Truth Hounds прибули на місце обстрілу за 2 години після атаки і спромоглися одними з перших вичерпно задокументувати її наслідки.

Проаналізувавши свідчення свідків, дослідивши докази, зокрема відео- та фотоматеріали, а також обстеживши місце нападу, експерти Truth Hounds дійшли висновку, що обстріл вівся з південно-східного напрямку, з території, контрольованої проросійськими бойовиками т.зв. «ДНР».

Отримані докази свідчать про те, що бойовики вели вогонь з реактивної системи залпового вогню «Смерч», наповненої касетними суббоєприпасами. Атака вразила близько 15 кілометрів житлової зони міста.

Правова оцінка нападу виявила декілька серйозних порушень міжнародного звичаєвого права: невибірковий характер нападу, пряма атака на цивільних осіб та порушення принципу пропорційності. Таким чином, напад можна кваліфікувати як воєнний злочин, а розслідувати його мають відповідні органи в рамках міжнародного гуманітарного права.

Ознайомитися з нашим аналітичним звітом про осбтріл Краматорська можна за посиланням – https://bit.ly/3rCXPqf

Винні у даному злочині обов’язково будут покарані!

*Cover photo by Christopher Miller for Mashable