Новини

Атаки на цивільних і цивільну інфраструктуру на Східній Україні

23.11.2017

Truth Hounds та International Partnership for Human Rights (IPHR) в партнерстві з National Endowment for Democracy (NED) представляють звіт Атаки на цивільних і цивільну інфраструктуру на Східній Україні, який було передано Прокурору Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі 18 грудня 2017 року. Цей звіт став уже третьою нашою подачею матеріалів до Гааги і другою, яка стосується війни на Донбасі. Він охоплює артилерійські атаки та обстріли з важкого і легкого піхотного озброєння з ознаками воєнних злочинів, що відбулися на Східній Україні, починаючи з 2014 року та які не були включені до першого звіту “Долаючи безкарність на Сході України“.

В звіті описано 208 випадків атак на цивільних та цивільну інфраструктуру, що призвели до загибелі 100 та поранення ще 163 мирних мешканців та були спрямовані комбатантами воюючих сторін не вибірково або навмисно проти мирних мешканців. Окремим розділом представлені докази використання цивільних для прикриття воєнних об’єктів та операцій, т.з. “живого щита”.

Деякі з цих злочинів продовжуються і сьогодні. Також до звіту ми включили беззаперечні докази того, що РФ здійснює проти України військову агресію, починаючи з лютого 2014 року. Що означає наявність на території України міжнародного збройного конфлікту, а не громадянської війни.

Для підготовки цього звіту, ми протягом 2015-2017 років провели 24 польові місії до 39 населених пунктів у зоні конфлікту де опитали 297 свідків та жертв війни, дослідили місця обстрілів, залишки боєприпасів та зафіксували завдання шкоди цивільній інфраструктурі. Всі докази були проаналізовані з використанням Статуту МКС, Елементів злочинів МКС та застосовної юриспруденції.

Мета цього звіту — привернути увагу громадськості та Прокурора МКС до серйозності та масовості воєнних злочинів, що в ньому описані, а також вимагати у Прокурора МКС відкрити повне розслідування цих та інших злочинів, які відбуваються в Україні, починаючи з настання кризи 2013 року.

Звіт українською можна завантажити тут