Ашӯлаи кӯтоҳ // Минуща пісня

(створено в межах платформи ARTIФ)

«Ашӯлаи кӯтоҳ» // «Минуща пісня» — музичний проєкт, що розповідає про нашу війну голосами мешканців прифронтових територій.

Зазвичай війна присутня в інформаційному полі як історія політиків та воєнних. Автори проєкту вважають, що це не так. Насправді головними персонажами війни є мирні мешканці. Для повернення голосу цивільного населення в дискусію про війну, було обрано музичний спосіб.

EP «Минуща пісня» — мініальбом Шохина Курбонова, музиканта із Таджикистану зі сценічним ім’ям Sha Gen. Музикант вважає, що саме електронна музика найбільш точно може зобразити реальність, в якій перебуває населення прифронтових територій. Презентація альбому відбулася 2 лютого на facebook-сторінці Truth Hounds. Наразі альбом викладено у вільному доступі.

 

 

В основу кожної із чотирьох композицій альбому покладено звуки війни на Сході України, які зібрала документаторка Truth Hounds Галя Врублевська. Це звуки пострілів, чистки автоматів, спів птахів після вистрілів та голоси мешканців прифронтової зони. 

Проєкт «Ашӯлаи кӯтоҳ» // «Минуща пісня» створений спільно із міжнародною правозахисною організацією Truth Hounds.

Проєкт став можливим в межах в межах ARTІФ – платформи, яка об’єднує правозахисників і митців для створення соціально значущих проєктів).