Truth Hounds представили в ОБСЄ докази руйнування культурного надбання кримських татар

Як російський імперіалізм розмиває культурну ідентичність татар на анексованому Кримському півострові, Truth Hounds розповідали на міжнародній конференції Human Dimension Implementation Meeting 13 вересня, 2018 року.

Хоча de jure Російська Федерація не є імперією, її державна політика має численні ознаки імперіалізму: пропаганда розширення територій, використання сили, заміна культуру народів, що входять до її складу, власною культурою.

Бахчисарайський палац, один з найбільших мусульманських палаців Європи, став одним з заручників панросійської культурної експансії. Під виглядом реставрації його перетворюють зараз на суто туристичний атракціон. На форму без змісту. На пам’ятку без пам’яті. Можливо, це найякравіший приклад експлуатації та знищення культурної пам’яті народу Крима, однак далеко не єдиний.

Окрім цього на HDIM ми говорили про утиски релігії, про зникнення та вбивства людей, незаконні затримання, незаконні відчудження майна. Ми не знаємо, як скоро винних притягнуть до відповідальності. Але ми впевнені на 100%, що в майбутньому справа неодмінно дійде до суду. І тоді інформація на кшталт цієї допоможе відновити справедливість.

Представлену інформацію зібрано в ході польових місій Кримом.
Разом з нами в івенти взли участь наші партнери: IPHR, КримСОС, Платформа Громадянської Солідарності.