Польові місії 2019: дано старт!

Перша польова місія року в Донецьку область за підтримки IRF завершилась успішно. Майже. Суворість лютневих доріг Донбасу ми не змогли передбачили — сніговий офроуд, лабіринти розгалужень в безкраїх полях і крижані пастки. Зате передбачили непростий порядок проїзду всіх українських блокпостів прифронтової зони — тож завчасно узгодили маршрут з Групою координації Штабу Об’єднаних сил.

В ході експедиції “хаунди” з’ясували зокрема таке:

  • в прифронтовій Жованці досі трапляються випадки пошкодження цивільного житла, хоча й значно рідше після ротації українських військових;
  • в околицях Торецька ми задокументували низку свідчення обстрілів піврічної давнини і почули, що відколи близької стрілянини стало значно менше, місцеві, що до того звикли до щоденних канонад, не можуть розслабитись, бо під час затишшя не розуміють дійсного рівня небезпеки;
  • в Кам’янці Ясинуватського району, де ми ми виявились першими документаторами за щонайменше останні чотири роки, задокументували серед іншого поранення дитини — кейс, що потенційно може стати справою для ЄСПЛ.

Паралельно з виконанням ключових завдань місії, екіпаж уклав низку угод з потерпілими. Їхні справи ми з нашими партнерами в майбутньому передамо до Європейського суду з прав людини в Стразбурзі. Сподіваємось, зможемо допомогти у вирішенні проблем людям, які, зазвичай, залишаються наодинці зі своєю бідою.

Зі сторінок свого корпоративного сайту висловлюємо подяку працівникам ОЦ ЦВС штабу ОС та всім тим військовослужбовцям-сімікам, які допомагають нам у вирішенні питань з проїздом на території з особливим статусом, супроводжують нас на місцях та сприяють нам і особисто, і дистанційно.