Моніторинг правозахисної ініціативи “Об’єднанні в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні”

У період з жовтня по грудень 2020 року в Україні задокументували 31 випадок насильства на ґрунті ненависті – результати моніторингу.
Такими є результати моніторингу, що здійснюється в рамках правозахисної ініціативи “Об’єднанні в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні”, де Truth Hounds є координаторами процесу документації випадків насильства на ґрунті ненависті.
🔴 У 80% задокументованих інцидентів йдеться про насильство стосовно людей, які належать до ЛГБТ+ спільноти. В інших випадках насильство було спрямоване проти етнічних та релігійних меншин.
🔴 Серед ідентифікованих випадків, у 23-х йдеться про фізичне насильство, у п’яти — про знищення майна, і ще у трьох — про інші акти вандалізму.
🔴 Лише у 22 випадках постраждалими були подані заяви у поліцію, а влада відреагували лише на 3 інциденти з 31.
❗За жовтень-грудень монітори задокументували кілька випадків антисемітського насильства – більше ніж за минулий квартал. Зокрема йдеться про напад на двох неповнолітніх хасидів в Умані, один з яких отримав ножове поранення. Одного з нападників засудили за статтею «хуліганство» та оштрафували на 17 тисяч гривень. Це вчергове доводить необхідність змін до законодавства та підходу правоохоронців до класифікації злочинів ненависті.
Детальніше 👇
🔵 Українською
🔵 Англійською
🔵 Більше про проект читайте тут
📌 Ініціатива “Об’єднанні в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні” — спільний проєкт Freedom House Ukraine ZMINA. Центр прав людини Truth Hounds Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” Конгрес національних громад України Українська фундація правової допомоги Експертний центр з прав людини Громадська організація “Правозахисний ромський центр”.