Наша діяльність

Наша місія — пошук правди, переслідування винних у воєнних злочинах і захист незахищених.

 

Діяльність Truth Hounds спрямована на:

  •  Підвищення якості національного правосуддя при розслідуванні воєнних  злочинів та злочинів проти людяності, скоєних в Україні;
  • Притягнення до національного та міжнародного правосуддя осіб, які вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні;
  • Захист жертв війни.

Ми сформували ці три основні цілі базуючись на восьмирічному досвіді роботи з документування та розслідування міжнародних злочинів і серйозних порушень прав людини, які були скоєні в контексті конфлікту в Україні та інших постраждалих від конфліктів регіонах Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії.

 

З 2014 року ми провели понад 150 польових місій. Докази міжнародних злочинів були ретельно зібрані за допомогою:

– отримання свідчень від безпосередніх свідків/инь та постраждалих;

– фото- та відеозйомки ймовірних місць злочинів;

– аналізу та систематизації доказів у базі даних;

– методу OSINT (розвідки на основі відкритих джерел);

– встановлення ймовірних підозрюваних;

– підготовки досьє про ймовірних виконавців воєнних злочинів.

 

Ми сформували та передали багато десятків справ як до міжнародних судів, так і до українського правосуддя.

 

Окрім “людського виміру” війни, Truth Hounds займається дослідженням шкоди довкіллю завданої внаслідок бойових дій. Мета цього напрямку діяльності – систематизувати дані про екологічну ситуацію та джерела небезпек у зоні конфлікту та розповсюдити їх серед осіб, які приймають рішення.

 

У 2018 році Truth Hounds доповнили свою діяльність із документування воєнних злочинів проведенням тренінгів для прокурорів, слідчих і суддів які займаються воєнними злочинами. Відтоді Truth Hounds провели кілька десятків тренінгів, навчальних заходів і лекцій з міжнародного гуманітарного права для прокурорів, поліцейських і слідчих служб безпеки. Участь у тренінгах надала Truth Hounds унікальну можливість спостерігати за прогресом підвищення кваліфікації прокурорів і слідчих у сфері МГП.

 

Як наслідок, значну частину портфоліо прокурорів, які займаються воєнними злочинами, становлять справи, підготовлені та проаналізовані Truth Hounds. У деяких регіональних прокуратурах справи, подані Truth Hounds, вважаються найбільш важливими та перспективними. TH спілкується з органами прокуратури майже щодня, а в деяких сферах ми стали головним радником прокурорів з питань, пов’язаних із воєнними злочинами.

 

Окрім роботи на національному рівні Truth Hounds також активно працює над пошуком відповідальності винних у грубих порушеннях прав людини на міжнародному рівні. Для цього ми передаємо до МКС зібрані докази міжнародних злочинів і активно співпрацюємо з іноземними колегами, щоб спробувати застосувати механізм універсальної юрисдикції. Санкційна робота теж у нашій компетенції.

 

Крім того, ми зв’язалися з архівом Інституту Гувера, а також з архівною ініціативою Тімоті Снайдера та архівом Аролсена, щоб зберегти дані для майбутніх поколінь з метою історичної правди.