Новини

Сам собі ворог

14.05.2022

Від самого початку, нова хвиля збройної агресії Російської Федерації проти України супроводжується різноманітними порушеннями міжнародного гуманітарного права, про які неодноразово відзначалося як в доповідях Truth Hounds, так і в матеріалах інших організацій, як, наприклад, Human Rights Watch та Amnesty International. Остання, у своєму коментарі, оприлюдненому ще до 24 лютого, відзначала, що: “історія військових інтервенцій [Російської Федерації] будь-то в Україні чи Сирії, чи то військова кампанія на власній території в Чечні – відзначені кричущим зневаженням до норм міжнародного
гуманітарного права. Російські військові неодноразово порушували закони та звичаї війни, не захищаючи мирних осіб, та навіть напряму нападали на них. Російські сили здійснювали невибіркові атаки, використовували заборонене озброєння, а інколи навмисно здійснювали атаки по цивільних особах та об’єктах, що утворює воєнний злочин”. На жаль, такі висновки виявилися пророчими. За перші 2 місяці збройного конфлікту Truth Hounds було зафіксовано інформацію про можливе скоєння військовослужбовцями Російської Федерації мало не усіх воєнних злочинів, перелічених у статуті Міжнародного кримінального суду.
Об’єм та типологія порушень міжнародного гуманітарного права Росією натякає на існування системних причин, що зумовлюють таке ігнорування законів та звичаїв війни. В цій довідці експерти Truth Hounds намагатимуться проаналізувати як Росія обґрунтовує необхідність початку збройних конфліктів та як інструктує своїх військовослужбовців щодо їх цілей, принципів та методів ведення війни.

>>> Читати PDF

(відкрити у новій вкладці)