Новини

Тортури та вбивства дітей в Україні: Truth Hounds представила розслідування воєнних злочинів на Донбасі на щорічній конференції OSCE HDIM (ФОТО)

21.11.2017

Команда Truth Hounds 18 вересня представила у Варшаві результати своєї роботи на найбільшій щорічній конференції з прав людини – OSCE Human Dimension Implementation Meeting. Захід пройшов спільно з нашими партнерами: IPHR, УГСПЛ та DRA.

На сайд-івенті, присвяченому порушенням міжнародного гуманітарного та кримінального права на Сході України, ми представили наші останні розслідування: “No country for young” та “Scorching winter 2016-2017”.

Звіт “No country for young” – це аналіз злочинів проти дітей, які здійснювалися протягом всього періоду конфлікту. У звіті ми привели факти 5 убивств дітей, 6 незаконних затримувань з використанням тортур та нелюдського поводження щодо дітей, 8 випадків загибелі та 19 випадків поранення дітей у результаті невибіркових обстрілів у зоні конфлікту, а також атаки на 79 навчальних закладів у 34 населених пунктах Луганської та Донецької областей. Цей звіт підготований в рамках співпраці з Civic Solidarity Platform та Coalition for the International Criminal Court за підтримки Фонду Місцевого Співробітництва Посольства Фінляндії в Україні.

У звіті “Scorching winter 2016-2017” ми проаналізували невибіркові обстріли населених пунктів Донецької та Луганської області за три найгарячіші місяці 2016-2017 року – грудень-лютий. В даному документі можна ознайомитися з деталями обстрілу Авдіївки, Мар’їнки, Курдюмівки, Сартани, Красногорівки, Новоселівки-3, Золотого-4, Врубівки, Троїцького, Трьохізбенки.

Докази, представлені у нових звітах, будуть передані в офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду в кінці 2017 року. Наша команда переконана, що воєнні злочини, незалежно від їхнього виконавця, мусять бути покараними як на національному, так і на міжнародному рівні.