Новини

https://truth-hounds.org/wp-content/uploads/2023/03/bezymyannyj-1-03.png

Truth Hounds отримали премію свободи імені Андрєя Сахарова від Норвезького Гельсінського Комітету

09.03.2023

Ми вдячні Норвезькому Гельсінському Комітету (НГК) за відзначення діяльності Truth Hounds премією свободи імені Андрєя Сахарова.Ця премія була заснована НГК у 1980 році за підтримки фізика та правозахисника Андрєя Сахарова. Нею відзначають тих, хто чинить спротив опресивній державній машині, що зазіхає на цінності прав людини. 

Цьогоріч представники України отримують її вперше. Саме у той час коли мільйони українців об’єднані у боротьбі проти російського імперіалізму, що прагне знищити українську ідентичність та стерти Україну з мапи світу.

Наразі світ є свідком кульмінації боротьби, яку українці та українки ведуть століттями. Боротьби, відлуння якої десятиліттями приглушувалося щільністю російських тоталітарних обіймів. Зброя і кров на європейському континенті у XXI столітті зробили це протистояння очевидним та відчутним у багатьох країнах світу. Однак, для багатьох осмислення цієї війни та розвінчання наративів, що ширить Росія, ще попереду. Спільним завданням усіх свободолюбивих держав і народів є зробити відповідальність Росії за геноцид та інші міжнародні злочини глобальною.  

Станом на березень 2023 року близько 20% української території окуповано Росією. Деякі міста та села перебувають в окупації вже дев’ять років. В якому постраждалому від окупації регіоні України ми б не документували, зіштовхуємося з одним — методичним знищенням українськості через прицільні вбивства, катування, депортації, руйнування культурної спадщини. 

Ми отримуємо цю премію від імені громадян України, яких вбивають, переслідують і масово переселяють на чужі території саме тому, що у них є мужність відчувати себе українцями і заявляти про це. Від імені всіх людей, які за ці дев’ять років довірили нам найгірші спогади у житті. 

Ця премія належить кожному, хто бореться проти спроб знищити українськість. І вона для кожного, хто у майбутньому матиме змогу читати правду на сторінках підручників з історії, а також житиме у світі, де глобальна солідарність і правосуддя довели свою спроможність. 

Борімося, поборемо!Truth Hounds 
9.03.2023