“Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту в прокуратурі АРК, ми впроваджуватимемо її далі”, – заявила Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова під час минулотижневої презентації бази даних I-DOC*.Майже 2 роки Truth Hounds використовують у своїй роботі базу I-DOC – інструмент для роботи з фактами, пов’язаними з серйозними порушеннями прав людини та міжнародного кримінального законодавства.Зважаючи на значний досвід користуванням цим унікальним інструментом, виконавчий директор Truth Hounds Роман Авраменко презентував прокурорам Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та правозахисникам функції та методику користування базою.

Фунції I-DOC для підтримки ефективного розслідування та встановлення фактів:

Управління документами (для оперативного доступу до усіх матеріалів кримінальних проваджень);

Виявлення фактів (реєстрація та встановлення зв’язківміж подіями, особами, які причетні до вчинення злочинів, їх жертвами);

Каталог (для розробки реєстрів потерпілих, підозрюваних та подій);

Механізм реалізації політики країни агресора через її органи (встановлення зв’язків між діями підозрюваних та політикою держави окупанта в певній сфері);

Аналіз доказів (для аналізу фактів та перевірки слідчих версій);

Побудова проваджень (систематизація матеріалів кримінальних проваджень з метою їх використання на національному та міжнародних рівнях).Після внесення документа в I-DOC, факти з нього реєструються в так званних анкетах, що належать до різних категорій і груп. Наприклад, система дає можливість створити профіль особи, яка згадується у відповідних документах. Цей унікальний профіль також можна зв’язати з окремими статусами, які відображатимуть у якій справі ця особа фігурує жертвою, а у якій свідком чи підозрюваним.Завдяки використанню бази, одночасний доступ до матеріалів справи матимуть і слідчий СБУ, який, наприклад, знаходиться в Херсоні, і прокурор який перебуває в Києві.Більше того, завдяки системам фільтрації, каталогізації та формування статистики, цей доступ стає швидким та зручним.Ми неймовірно раді, що українські правоохоронні органи впевнено продовжують впроваджувати у свою роботу кращі диджитал-інструменти, що сприяють ефективному розслідуванню воєнних злочинів.
-*I-DOC – база даних, що містить інструменти для розслідування та встановлення фактів, розроблена CMN в рамках Проекту для Міжнародного суду ООН. Його фінансування здійснювалось за кошти Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Норвегії.