Truth Hounds задокументували ведення вогню з автоматичного гранатомета зі станком (АГС) з-під населеного будинку в селі Чермалик, що на Донеччині

Минулої п’ятниці 14 травня в ході польової місії на Донбас експерти та експертки Truth Hounds задокументували ведення вогню з автоматичного гранатомета зі станком (АГС) з-під населеного будинку в селі Чермалик, що на Донеччині.

Цей епізод привернув нашу увагу, бо установка вогневих позицій та ще й ведення вогню з них у безпосередній близькості до цивільного житла без крайньої на те військової необхідності містить ознаки воєнного злочину “використання живого щита”.

Наводимо покази свідкині, в 20 метрах від будинку якої вівся вогонь:

“В ніч на 12 травня 2021 року о 00:45 я спала у своєму будинку в Чермалику. Прокинулася від гучного звуку корткої черги пострілів, що лунали звідкись поблизу. Пізніше почула також і дуже довгу чергу.

Я підійшла до вікна і визирнула на вулицю. По діагоналі від вікна я побачила тіні двох людей, які йшли у напрямку від мого будинку. Хоч вже й була ніч, я змогла їх розгледіти завдяки світлу ліхтарів. До ранку я вже не спала.

Близько 8 ранку я вийшла на вулицю і в 20 метрах від свого будинку побачила розсип свіжих ковпачків від зарядів АГС. Ми з чоловіком рулеткою виміряли відстань від будинку та порахували кількість ковпачків. Їх було 28 штук. А відстань до будинку – 20 метрів.”

❗

Ми закликаємо Донецька обласна прокуратура встановити всі обставини даної події та причетних до ведення вогню з території населеного пункту Чермалик Волноваського району Донецької області в ніч на 12 травня 2021 року.

*Фото зроблене документаторами Truth Hounds