У період з квітня по червень в Україні задокументували 33 випадки насильства на ґрунті ненависті

У період з квітня по червень в Україні задокументували 33 випадки насильства на ґрунті ненависті — результати моніторингу. Це на 20 інцидентів більше, аніж у попередньому кварталі.
🔴 З 33 задокументованих випадків 24 стосуються фізичного насильства, 4 — знищення майна, 3 — зневажливих графіті, 1 — домагань, 1 — осквернення кладовищ;
🔴 До поліції постраждалі звернулися лише у 18 з 33 задукоментованих випадків;
🔴 У квітні-червні задокументували сплеск насильства проти активістів та організацій, що захищають права ЛГБТ+ спільноти. Зокрема праворадикали здійснили напад на показ документального фільму про ЛГБТ+ ветеранів у Києві, правозахисну дискусію від Insight LGBTQ NGO, офіс ЛГБТ-організації LGBT Association LIGA в Одесі, а також на учасника правозахисної акції на підтримку ЛГБТ+ спільноти у Києві;
🔴 Також було задокументовано декілька випадків антисемітського насильства, зокрема підпал будівлі синагоги у Херсоні. Злочинців засудили до 4-х років умовно із випробувальним терміном в один рік.
Детальніше👇
🔵 Українською
🔵 Англійською
📍 Моніторинг насильства на ґрунті ненависті здійснюється в рамках ініціативи “Об’єднанні в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні” — спільного проєкту Freedom House Ukraine, Truth Hounds, Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”, Конгрес національних громад України, ZMINA. Центр прав людини, Українська фундація правової допомоги, Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA, Україна без тортур та Громадської організації “Правозахисний ромський центр”.
Більше про проєкт читайте тут