Новини

У період з жовтня по грудень 2021 року в Україні правозахисники задокументували 37 випадків насильства на ґрунті ненависті.

04.02.2022

 З них 30 стосуються фізичного насильства, 4 – знищення майна, 2 – осквернення кладовищ, 1 – зневажливих графіті;

 65% випадків насильства скоєно за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, а 16% за ознакою етнічності;

 Постраждалі подавали заяви до поліції лише у 8 випадках;

Минулий квартал відзначився тривожними випадками ксенофобії. Так, наприклад, 17 жовтня в Ірпені близько сотні представників праворадикальних та націоналістичних організацій вийшли на акцію протесту проти місцевих ромів, закликаючи до насильства та викрикуючи дискримінаційні гасла.

До того ж протягом останнього кварталу в Україні зафіксовано поодинокі напади на ЛГБТ+ у Хмельницькому, Львові та Києві.

Детальніше 

 Українською: bit.ly/3GoXbAL.

 Англійською: bit.ly/3rsFZGt.

 Моніторинг насильства на ґрунті ненависті здійснюється в рамках ініціативи “Об’єднанні в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні” — спільного проєкту Freedom House UkraineTruth HoundsПравозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”Конгрес національних громад УкраїниZMINA. Центр прав людиниУкраїнська фундація правової допомогиТочка опори ЮА – NGO Fulcrum UAУкраїна без тортурЮридична сотня та Громадської організації “Правозахисний ромський центр”