Новини

https://truth-hounds.org/wp-content/uploads/2023/01/1200-1.jpg

Воєнні злочини: методологія розслідувань для громадських організацій

30.01.2023

Цей посібник покликаний допомогти передусім представникам/-цям неурядових організацій, що документують воєнні злочини. Крім того, він знадобиться організаціям, що бажають просувати розслідування воєнних злочинів, скоєних на території України, в іноземних юрисдикціях за принципом універсальної юрисдикції. У посібнику подано короткий огляд міжнародного гуманітарного права та українського кримінального законодавства щодо воєнних злочинів.

Також посібник містить перелік обставин до з’ясування під час огляду ймовірного місця скоєння воєнного злочину. До складу також увійшли поради щодо захисту місця події та збереження даних, що можуть мати важливе значення на пізніших етапах розслідування інциденту (чи планування його відновлення).

Крім того, посібник пропонує практичну інформацію про те, як проводити фото та відеофіксацію наслідків обстрілів.

Мета цього посібника – надати базову інформацію для фахового документування фактів скоєння воєнних злочинів – як для фіксування та обліку, так і сприяння спеціалізованим організаціям у розслідуванні та встановленні порушень норм міжнародного гуманітарного права. До того ж посібник може слугувати дороговказом для спеціалізованих організацій щодо принципу універсальної юрисдикції, зокрема в підготовці справ до етапів розслідування, розгляду та переслідування потенційних винних в іноземних юрисдикціях.