Представляємо посібник “Воєнні злочини. Особливості розслідування воєнних злочинів, скоєних в контексті збройного конфлікту на Донбасі”. Він покликаний допомогти працівникам Національної Поліції

України більш ефективно працювати в зоні проведення операції об’єднаних сил під час розслідування злочинів, пов’язаних із веденням військових дій. В посібнику зібрана теоретична інформація про міжнародне гуманітарне право та воєнні злочини, що є грубими його порушеннями, про особливості кваліфікації цих злочинів згідно з українським законодавством та як їх документувати для українських судів і Міжнародного кримінального суду. Також посібник містить перелік питань, які потрібно ставити свідкам під час опитування, в залежності від типу злочину, який розслідується.

Наприклад, як захищати місце злочину та зберігати докази, або як проводити фото та відео-фіксацію наслідків артилерійського обстрілу. Крім того, у збірці даються поради професійних психологів, як опитувати людей, що пережили травмуючі поді,ї та не завдати їм надмірної шкоди. А також поради для самих поліцейських, як вберегти власне психічне здоров’я, працюючи з наслідками скоєння воєнних злочинів.