Посібник у форматі PDF
(відкрити у новому вікні)
Цей посібник покликаний допомогти передусім працівникам установ культури, а також представникам неурядових організацій, що здійснюють документування міжнародних злочинів, у належний спосіб реагувати на пошкодження чи руйнування культурних цінностей унаслідок збройного конфлікту.
У посібнику здійснено короткий огляд міжнародно-правової рамки захисту культурних цінностей та охарактеризовано raison d’être документування їх пошкоджень та руйнувань.
Також посібник містить перелік обставин, які потрібно з’ясовувати під час огляду місця, де розташований пошкоджений чи зруйнований об’єкт, що є культурною цінністю, або під час попереднього опитування осіб, які мають інформацію про обставини такого руйнування чи пошкодження. Тут наведено поради щодо захисту місця події та збереження даних, які можуть мати важливе значення на пізніших етапах розслідування інциденту чи планування його відновлення. Окрім того, посібник пропонує практичну інформацію про те, як проводити фото- та відеофіксацію наслідків обстрілів.
Матеріал, викладений у посібнику, заснований на міжнародно-правових договорах щодо захисту культурних цінностей в умовах збройного конфлікту, методологічних матеріалах з оцінювання шкоди, заподіяної культурним цінностям, та аналізу способів реагування на неї, створених під егідою UNESCO, ICCROM та ICOMOS з урахуванням Політики щодо культурної спадщини Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, а також досвіду документування пошкоджень цивільних об’єктів і воєнних злочинів Truth Hounds.